Зубний камінь

Більше 80% людей мають зубно-десневі відкладення, іменовані як «зубний камінь». Зубний камінь складається із залишків їжі, епітелію (спущеного), бактерій, солей фосфору, кальцію та інше. Початок зубного каменю починається зі скупчення на жорсткій поверхні шийки зуба м’якого нальоту, на який осідають вапняні солі. Ущільнюючись, ці утворення охоплюють приясенну частину зуба. Найбільш часто зубний камінь виникає на зубах, які менше беруть участь в акті жування, через що їх природне очищення утрудняється.

Причини виникнення зубного каменю – недотримання гігієни порожнини рота, звичка приймати тільки м’яку їжу, жувати на одній стороні. Порушення обміну речовин, в першу чергу сольового, може стати загальним приводом для зубного каменю.

При захворюванні міжзубних і колозубних тканин (пародонтит) зубний камінь утворюється під яснами: між коренем зуба і стінкою альвеоли, що сприяє більш агресивному розвитку пародонтиту. При наявності зубного каменю необхідно звернутися до стоматолога, щоб позбутися від нього. В іншому випадку можливі різні ускладнення – виникнення вогнища хронічного запалення ясен, запаху з рота, інтоксикації організму.

Профілактика зубного каменю зводиться до правильного гігієнічного догляду за зубами, вживання нарівні з м’якою, твердої їжі (яблуко, морква, капуста та ін.).

Видалити зубний камінь можна тільки в стоматологічній клініці. Для цього використовується п’єзоелектричний апарат для зняття зубно-щелепних відкладень і содоструйний апарат, а також, при необхідності, спеціальні хімічні препарати.