Як правильно чистити зуби

Захворювання пародонту останнім часом дуже поширені і кількість хворих стрімко збільшується. Ці захворювання помітно помолодшали. Зараз кровоточивість ясен спостерігається вже у 20-річних. А після 40-ка запалення ясен зустрічаються майже у кожного. Виною всьому погана екологія, неправильний спосіб життя, нерегулярне харчування натуральними продуктами і, звичайно, стреси. Часто пародонтит провокують захворювання нервової системи, серцево-судинні та шлунково-кишкові недуги. Адже ротова порожнина – це частина шлунково-кишкового тракту, де починаються процеси травлення. Іноді проблеми з яснами виникають через неправильну гігієну ротової порожнини.

Але як же правильно чистити зуби зубною щіткою? Найкраще цю роботу виконає електрична зубна щітка, оскільки вона спроектована робити цю процедуру правильно.

Повільно переміщайте очищувальну головку від зуба до зуба, затримуючи щітку на кілька секунд на поверхні кожного зуба. Чистіть ясна так само, як і зуби, спочатку з зовнішнього боку, потім з внутрішньої сторони. Не тисніть на щітку занадто сильно, і не тріть нею зуби, просто дайте щітці можливість виконувати її роботу.

Як чистити зуби ниткою (флоссом)

Звичайна зубна щітка добре очищає тільки три з п’яти поверхонь Ваших зубів. Решта дві поверхні (між зубами) вимагають особливого догляду, щоб уникнути скупчення нальоту і частинок їжі. Оскільки карієс і захворювання ясен виникають саме в цих областях, Вам необхідно кожен день користуватися зубною ниткою (флоссом).

1.Візьміть близько 50 см нитки і обмотайте її кінці навколо середніх пальців.
2.Великими пальцями м’яко і обережно введіть нитку між верхніми зубами і під край ясен. Уникайте порізів ясна ниткою.
3.Нитка обводиться навколо кожного зуба. Рухами “вгору-вниз” видаляйте наліт. Не забувайте чистити кожен зуб окремо і ретельно.
4.Зуби нижньої щелепи очищайте аналогічним способом, тільки нитку між зубами вводите вказівними пальцями. Для кожного зуба використовуйте нову ділянку нитки.

Після всього цього радять ще користуватися спеціальним скребком для очищення з язика нальоту.

Незайвим також наостанок прополоскати Бальзамом ополаскувачем для порожнини рота.

Самі захворювання пародонту аж ніяк не безневинні. Наприклад, пародонтальні кишені, при яких зруйновані всі околозубні тканини, стають вогнищами хронічної інфекції, що підвищує ризик ревматоїдних та інших захворювань. І все-таки багато хто відносяться до них легковажно. Міркують приблизно так: “Подумаєш, пополощіть рот корою дуба – і все пройде”. Але це глибока помилка. Так, кора дуба – гарний народний засіб, який ненадовго зніме загострення, але хворобу він не вилікує. Як тільки ви помітили кровоточивість ясен, наприклад при чищенні зубів, звертайтеся до фахівця. На ранніх стадіях буде легше вам допомогти. В іншому випадку можна з часом позбутися всіх зубів. Пародонтит і гінгівіт – захворювання підступні, вони проходять у прихованій формі і прогресують непомітно для вас.
Кровоточивість ясен при захворюваннях пародонту настає в результаті венозного застою крові в яснах, так як важкий її венозний відтік. Через це в крові утворюється велике скупчення клітин, що виробляють гістамін, збільшує проникність судин. Це захворювання всього організму. Причина у кожного пацієнта індивідуальна, і для того щоб її з’ясувати, ми (стоматологи) співпрацюємо з іншими фахівцями, часто з ендокринологами.

Як уникнути захворювань пародонту? Профілактична програма включає в себе індивідуальну гігієну порожнини рота. Це теж багатьма недооцінюється. Чистити зуби необхідно не два рази в день, як вважалося раніше, а після кожного прийому їжі. Щітка повинна бути індивідуально підібрана і обов’язково жорстка. Бажана ширина головки щітки – не більше 2 сантиметрів, це оптимальний розмір для найбільш зручного і ефективного маніпулювання в порожнині рота. Щетина повинна бути підстрижена не рівно, а в вигляді трикутників – для кращого проникнення в міжзубні проміжки. Адже головне – видалити з них залишки їжі, щоб уникнути скупчення мікробів і бактерій. Чистити зуби треба не менше трьох хвилин, після чого прополоскати рот розчином марганцівки, фурациліну або настоєм трав: календули, евкаліпта, звіробою, м’яти.

Чи добре ви чистите зуби, можна перевірити у стоматолога або самостійно. Для цього потрібно нанести на зуби розчин таблетки “Дент” або іншого аналогічного засобу, які продаються в аптеках без рецепта. Якщо барвник залишається на зубах, по його кількості можна судити про якість чистки.

Безсумнівно, питання вибору зубної пасти також необхідно обговорити зі стоматологом. Сучасна промисловість пропонує великий вибір хороших зубних паст, деякі з них виробляється саме фармацевтичними підприємствами. Але, без сумніву, тільки правильним підбором пасти вже існуючу проблему вирішити складно. Лікування пародонтиту повинно бути комплексним, а ще важливіше – не допустити хвороби.