Лікування кореневих каналів (ендодонтія)

Безліч людей до сих пір вважають, що зуб це якась тверда субстанція і не розуміють, чому вона іноді може так сильно боліти.

Зуб – це окремий орган, який складається з коронки і кореня і має індивідуальну нервову і кровоносну систему. Всі нерви і судини розташовуються в порожнині зуба, а саме в його кореневих каналах. Дане утворення носить назву – пульпа зуба.

Лікування кореневих каналів (ендодонтія) включає: видалення пульпи, очищення кореневих каналів від бактерій, формування каналів, пломбування каналів.

Усередині зуба під твердими тканинами (емаль, дентин) розташована так звана порожнина зуба. У цій порожнині знаходиться пульпа – система кровоносних, лімфатичних судин і нервових волокон. Ця система забезпечує харчування зуба.

Чому відбувається захворювання і руйнування пульпи?

У тому випадку, коли інфекція проникає в цю порожнину, пульпа запалюється і виникає пульпіт.

Найчастіше таке запалення дає сильні болі, так як нервова система некротизирується, простіше кажучи, «вмирає».

Головні причини:

 1. проникнення бактерій з глибокої каріозної порожнини,
 2. травматичне пошкодження зуба,
 3. захворювання ясен (хвороби пародонту),
 4. раніше погано проліковані канали.

Лікар дуже добре розуміє, що найбільш ефективні результати лікування досягаються в тому випадку, якщо усунути або хоча б знизити вплив причин розвитку захворювання.
Буває і коли процес запалення проходить абсолютно безсимптомно і інфекція поширюється далі в так звані «навколишні зубні тканини». Цей патологічний процес носить назву періодонтит, який рано чи пізно дасть про себе знати досить гострими симптомами. Процес може супроводжуватися болями, що посилюються при накусуванні на зуб, появою набряку, підвищенням температури тіла.
У деяких випадках періодонтит викликає лише невеликий дискомфорт в області такого зуба. Буває, пацієнти відзначають зміну кольору коронки або періодичну появу свища з гнійним виділенням на яснах. Прогноз в цьому випадку різко погіршується, і без своєчасного правильного лікування такий зуб, швидше за все, доведеться видаляти.

Які лікувальні процедури виконуються при ендодонтичному лікуванню?

Своєчасне лікування кореневих каналів дозволяє врятувати зуб. Сучасне лікування кореневих каналів сильно відрізняється від лікування в минулому. Сьогодні цей складний процес включає:

 • очистку кореневих каналів ручними і машинними інструментами, здатними обробити навіть найвужчий або викривлений канал;
 • чистка каналів спеціальними антисептичними засобами, проникаючими в усю систему кореневих каналів (тільки так ми можемо знищити мікроорганізми і обробити невидимі оком бічні канальці)
 • при необхідності тимчасове пломбування кореневих каналів спеціальними препаратами з метою посилення протизапальної дії;
 • герметичне заповнення постійним матеріалом, що виключає повторне інфікування.

На останній стадії лікування структура, функції і зовнішній вигляд зуба можуть бути відновлені декількома способами (залежно від ступеня зруйнованості верхній частині зуба):

 • або за допомогою пломбувального матеріалу (реставрація),
 • або за допомогою коронки,
 • або за допомогою накладки (мікропротезування).

Використовувані в нашому медичному центрі “Медік Ейд” методи лікування і професіоналізм наших лікарів дозволяють врятувати навіть сильно зруйновані або інфіковані зуби, запобігти ускладненням, що ведуть до втрати зуба, серйозних захворювань м’яких і кісткових тканин.

Які матеріали ми використовуємо при лікуванні каналів?

При заповненні (пломбуванні) кореневих каналів нами використовуються найсучасніші матеріали: холодна латеральна конденсація гутаперчі, пломбування розігрітою гутаперчею за методом Термафіл і методом розігрітої рідкої гутаперчі.

Ці матеріали:

 • біосумісні з тканинами порожнини рота;
 • щільно заповнюють канали та їх бічні відгалуження, що забезпечує їх герметизацію і запобігає запальним процесам;
 • з часом не розсмоктуються і не дають усадки, що забезпечує надійний ефект лікування.
Навіщо потрібно стільки рентгенівських знімків?

Як під час обробки зуба, так і в кінці пломбування необхідно проводити, так званий рентген-контроль. Не дивуйтеся, якщо лікар під час роботи буде робити кілька знімків, варто насторожитися, якщо він цього взагалі не зробить!